czwartek, 25 kwietnia, 2024
Bez kategorii

Baraże o awans do IV ligi

Remis Kotwicy w Mosinie z Piastem Kobylnica oraz porażka w ostatnim meczu z Wełną Rogoźno sprawiły że spadliśmy na 2 miejsce w tabeli.

W związku z tym o awans do IV ligi musimy walczyć w barażach.

Pierwszy z nich już za nami- odbył się 10.06 w Piotrowie z drużyną Korony  Stróżewo.  Kotwicy udało się wygrać i zdobyć 3 cenne pkt. Od początku meczu było widać walkę i pełne zaangażowanie piłkarzy naszej drużyny. Zawodnicy stworzyli wiele bramkowych sytuacji.  Już w 10’ udało się zdobyć gola, niestety sędzia odgwizdał faul w ataku. Jednak konsekwencja w grze sprawiła że 5 min. później po golu Z. Banaszyka było 1:0. Niestety pod koniec pierwszej połowy gracz ten sprokurował rzut karny, który pewnie wykorzystała drużyna ze Stróżewa i było 1:1.  W drugiej połowie gra się bardziej wyrównała, jednak więcej akcji nadal stwarzała Kotwica. Zostało to nagrodzone w 60’, gdy piłkę do własnej siatki wpakował gracz ze Stróżewa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

Po meczu odbyła się seria rzutów karnych (na wypadek gdyby po meczach barażowych wszystkie drużyny miały tyle samo pkt.), w której okazaliśmy się gorsi, przegrana 2:3.