sobota, 20 kwietnia, 2024

Dobry mecz ale bez 3 pkt- Seniorzy

P1020281 (FILEminimizer)

Kotwica Kórnik – Lubuszanin Trzcianka 0:1 (83′ Kina)

Można się było spodziewać, że ten mecz będzie bardzo ciekawy. Lubuszanin Trzcianka zajmuje obecnie 2 miejsce w tabeli – nasi chłopcy 6. Na 16 drużyn biorących udział w rozgrywkach nie są to odległe miejsca.

Obie połowy wyrównane choć można troszkę szale przechylić na stronę Kotwicy. Od początku to Kotwica stwarzała więcej okazji do strzelenia bramki, tworzyła bardziej klarowne sytuacje. Zabrakło tylko tego „ostatniego podania” lub wykończenia. W 24min. robi się gorąco ponieważ Trzcianka trafia w poprzeczkę! Dalsze losy pierwszej połowy to obrona z oby dwu stron i szybkie ataki na bramkę rywala.

Druga połowa nie różniła się znacząco od poprzedniej. Obie drużyny walczyły nieustępliwie o bramkę. Ponownie Kotwica ma wiele szczęścia tym razem ratuje ich Lesiński, który broni dwa strzały Gości. To nie pierwszy i ostatni popis Kamila w bramce. Gospodarze odpowiadają szybko i tworzą akcję . Nic jednak nie wpada do siatki. Najpierw Wieśko za mocno podaje koledze i ten nie jest w stanie sięgnąć piłki, później strzelają obok słupka. 80 minuta rzut rożny dla przyjezdnych. Kotwica broni się i wybija piłkę za linię. Mamy rożny z drugiej strony, szybka wrzutka w pole karne i bezbłędny strzał główką zawodnika z Trzcianki.  Do końca meczu pozostaje niecałe 5 minut. Panowie liczą na cud z poprzedniego meczu i jeszcze próbują uderzać na bramkę rywali. Nie udaje się- koniec meczu. Kotwica po dobrym meczu przegrywa u siebie 0:1.

„Mecz mógł się podobać przybyłym kibicom. To spotkanie było bardzo wyrównane ale niestety taka jest piłka. My musimy walczyć dalej i zbierać punkty aby zająć jak najlepsze miejsce w tabeli. Po takim meczu nie mogę uważać inaczej niż to, że utrzymanie w tej lidze nam się należy. W środę czeka nas ciężki mecz z liderem, będziemy stawiać opór i robić wszystko aby osiągnąć jak najlepszy wynik” – powiedział Trener Tomasz Dłużyk po meczu.

Skład Kotwicy: Lesiński, Kowalewski, Nawrot, Olejniczak, Krenz, Nowak (Bartkowiak), Pytlak, Wolkiewicz (Rogowski), Wieśko (Kuza), Ignasiński, Chandze (Daniel)

P1020302 (FILEminimizer)P1020298 (FILEminimizer)P1020297 (FILEminimizer)P1020295 (FILEminimizer)P1020282 (FILEminimizer)P1020281 (FILEminimizer)P1020283 (FILEminimizer)P1020291 (FILEminimizer)P1020294 (FILEminimizer)