czwartek, 18 kwietnia, 2024

Drużyna Trampkarzy wygrywa z Koroną Zakrzewo

W dniu 07.05.2019r. drużyna trampkarzy starszych rozegrała kolejny mecz rundy wiosennej ligi WZPN, a rywalem była drużyna Korony Zakrzewo.

Zespół z Kórnika zagrał bardzo dobrze i zdobył kolejne 3 punkty w rozgrywkach I ligi okręgowej. Od pierwszych minut zatakowaliśmy odważnie i stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Po 5 minutach gry powinniśmy prowadzić 1:0, a piłkę po dobrym prostopadłym podaniu mógł umieścić w bramce Mateusz Francuzik, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz gości. Mimo przewagi i dobrej gry przez kwadrans utrzymywał się remis 0:0. W 15 minucie nasz zespół zdobył pierwszą bramkę po dobrze wykonanym rzucie rożnym, a gola zdobył Filip Kawalec. Po stracie bramki goście próbowali ataków skrzydłami i stworzyli sobie kilka sytuacji jednak byli nieskuteczni. Nasz zespół grał skutecznie w obronie, miał przewagę w środkowej strefie boiska, lecz nie przełożyło się to na kolejne bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Po przerwie rywale zagrali odważnie, szybki pressing i bliskie krycie spowodowały kilka błędów w naszej grze. W 46 minucie popełniamy prosty błąd podczas budowania ataku w środkowej strefie boiska i rywale wyprowadzając szybki kontratak zdobyli bramkę wyrównującą na 1:1. Strata bramki zmobilizowała naszych piłkarzy do jeszcze większej walki i po zaledwie 2 minutach zdobyliśmy drugą bramkę. Piłkę na środku boiska odebrał Marcel Kujawa i prostopadłym podaniem obsłużył wychodzącego Maksymiliana Pogonowskiego. Nasz skrzydłowy w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Korony. Po objęciu prowadzenia mieliśmy kilkukrotnie okazję do podwyższenia wyniku, ale zabrakło skuteczności w polu karnym rywali. W ostatnich minutach meczu mimo widocznego zmęczenia stawiamy przysłowiową kropkę nad „i”. W 2 minucie doliczonego czasu gry udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę. Po indywidualnej akcji w prawym sektorze boiska i celnym podaniu w pole karne Maksa Pogonowskiego wynik ustalił Adam Witczak strzałem z kilku metrów obok bezradnego bramkarza rywali.

Po dobrym meczu wywalczyliśmy 3 punkty. Zostajemy w grze o podium, o które przy takiej dyspozycji mamy szansę powalczyć na początku czerwca w meczach rewanżowych. W meczu z dobrej strony zaprezentowali się wyróżniający piłkarze młodzików Kotwicy – Kasprowicz Mateusz i Piętka Borys.

Kotwica Kórnik – Korona Zakrzewo 3:1 (1:0)

Bramki dla Kotwicy strzelali Filip Kawalec, Maksymilian Pogonowski i Adam Witczak.