piątek, 19 kwietnia, 2024

Falstart na inaugurację ligi.

W gorące popołudnie na kórnickich błoniach nastąpiła inauguracja IV ligi gr. północnej. Naszym przeciwnikiem w pierwszym meczu był beniaminek ligi – Mieszko Gniezno. Mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności (ok. 350 osób). Mieszko to beniaminek, który podobnie jak my dokonał dużo wzmocnień w letniej przerwie. Na inaugurację doznaliśmy porażki 0:3 po bardzo ciekawym i zaciętym meczu. Wynik końcowy nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Do przerwy mieliśmy bardzo dogodne sytuacje do strzelenia bramki ale brak skuteczności a zarazem błąd w obronie w końcówce I połowie doprowadził do utraty bramki. Druga połowa i od razu otrzymujemy cios w 47 minucie i już 0:2. Cały czas dążyliśmy do zmiany niekorzystnego wyniku ale nasze ataki nie mogły przedrzeć się przez dobrze dysponowany tego dnia blok defensywny Mieszka. Konsekwencją bardzo ofensywnej postawy naszej drużyny była utrata niestety trzeciej bramki. Po bardzo zaciętym i dobrym meczu przegrywamy 0:3. Zespół zagrał dobry mecz, nie zabrakło walki i dużego zaangażowania ze strony naszych zawodników. Już w sobotę kolejny ciekawy mecz odbędzie się na naszych Błoniach. W II kolejce o godz. 16.00 spotykamy się z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

KSS KOTWICA Kórnik – MKS MIESZKO Gniezno – 0:3 (0:1)

Adam Biba, Dawid Lisek, Dawid Kowalewski, Paweł Przybyłek (60′ Adam Rogowski), Bartłomiej Olejniczak, Michał Nowak (63′ Aleksander Giczela), Patryk Bordych, Michał Stańczyk, Błażej Wieśko, Dawid Wąsowicz (67′ Mateusz Maśliński), Piotr Ciesielski (77′ Dariusz Chandze).

zdjęcia: Magdalena Sobkowiak