wtorek, 23 kwietnia, 2024

Futsal: Finał nie dla ekipy z Kórnika

7w78ZF

Strzelec RB Gorzyczki Glogówek – Kotwica Kórnik 6:3 (2:2)

Bramki: Bąk x2, Dubiel x2, Sukiennik, Ejzel – Suchorowska, Cerajewska, Boguszyńska

W sobotnim meczu, który odbył się w Gorzyczkach, Kotwica Kórnik odniosła drugą porażkę ze Strzelcem. Po raz kolejny dziewczyny zaskoczyła mała hala. Nie było więc mowy o tworzeniu futsalowych akcji czy wykonywania wyszukanych schematów. Gra była szybka, ostra i większość meczu to strzały na bramkę z każdej pozycji. Wynik do przerwy 2:2. Dziewczyny wyszły w pełni zmobilizowane na drugą połowę bowiem brakowało „tylko” 4 bramek do wejścia do finału. W dobrej dyspozycji zaprezentowały się obie bramkarki- to był mecz pomiędzy nimi. Kilka błędów w obronie zadecydowały jednak, że przeciwniczki Kotwiczanek wykorzystały je bezbłędnie i zapewniły sobie awans do final four. W finałowej czwórce znalazły się:  LKS Strzelec RB Gorzyczki Glogówek, UAM Poznań, AZS UJ Kraków i Gol Częstochowa. Finał w Poznaniu w dniach 27-28 luty.

Skład: Blige- Chojnacka, Biegańska, Nowak, Suchorowska, Kaczmarczyk J., Weber, Cerajewska, Jędraszyk, Boguszyńska

Najwięcej bramek dla Kotwicy w futsalowej lidze strzeliła Hanna Cerajewska – 18 goli, drugie miejsce zajęła Anna Jacewicz-7 goli, trzecie miejsce Klaudia Jędraszyk, Ewa Weber, Monika Nowak- po 6 bramek.

Dla Kotwicy bramki zdobywały także: Sikora-4, Boguszyńska- 3, Chojnacka, Dziabaszewska- 2, J. Kaczmarczyk, Marczak. Suchorowska-1