piątek, 26 kwietnia, 2024
Bez kategorii

Grad goli w Kórniku Juniorzy pokonują Lidera Swarzędz

KOTWICA Kórnik – LIDER Swarzędz 8:0

1 maja br. rozegraliśmy 7 mecz rundy rewanżowej I Ligi wojewódzkiej Junior A2. Na Błoniach gościliśmy zespół LIDERA Swarzędz.
Środowe spotkanie z przedostatnią drużyną w tabeli było bardzo jednostronnym widowiskiem. Kotwica całkowicie zdominowała drużynę gości, nie pozwalając jej na rozwinięcie skrzydeł, a zarazem stwarzała liczne sytuacje bramkowe. Strzelanie rozpoczął kapitan Kamil Owczarzak. W 9 minucie kapitan Kotwicy pokonał bramkarza Lidera podszedł do wykonywania rzutu wolnego i bezpośrednim strzałem z około 18 metra dał prowadzenie Kotwicy. W 20 minucie spotkania Maciej Kaczmarkiewicz po rajdzie od połowy boiska, minąwszy trzech rywali podwyższył na 2:0. Po niedługim czasie, bo w 26 minucie Maciej Puk uderzył na bramkę. Ten strzał bramkarz Lidera zdołał sparować lecz po dobitce Filipa Soroko był już bezradny, Kotwica prowadziła już 3:0. Po kolejnych 7 minutach, czyli w 33 minucie Maciej Puk otrzymał podanie od Mikołaja Łoniewskiego ustalając wynik do przerwy na 4:0.
W drugiej połowie juniorzy z Kórnika nie zwalniali i w dalszym ciągu dążyli do zdobywania bramek. W 66 minucie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Łoniewski, który po doskonałym podaniu z głębi pola od Wiktora Giczeli znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. 72 minuta meczu to znów popis Macieja Kaczmarkiewicza , który sam wypracował sobie sytuację i podwyższył wynik na 6:0. W 80 minucie dwóch naszych zawodników znalazło się w polu karnym przeciwnika, Mikołaj Łoniewski wyłożył piłkę Frankowi Maciejewskiemu, który dopełnił formalności pokonując po raz siódmy bramkarza Lidera. Tego dnia strzelanie na Błoniach zakończył ponownie Mikołaj Łoniewski, który dostał prostopadłą piłkę od Rafała Rozmiarka mając przed sobą tylko bramkarza gości nie dał mu najmniejszych szans. Kotwica ponownie w tym sezonie wygrywa aplikując rywalom 8 bramek.
5 maja czeka nas wyjazdowy mecz w Trzemesznie.
Bramki: Kamil Owczarzak (9 min.); Maciej Kaczmarkiewicz (20 min.; 72 min.); Filip Soroko (26 min.); Maciej Puk (33 min.); Mikołaj Łoniewski (66 min.; 83 min.); Franek Maciejewski (80 min.)