czwartek, 25 kwietnia, 2024

Juniorzy wygrywają z Koroną Zakrzewo

KORONA Zakrzewo – KOTWICA Kórnik 0:4

25 maja odbyła się 11 kolejka rundy rewanżowej I Ligi wielkopolskiej Junior A2. W sobotę udaliśmy się do Zakrzewa z zamiarem zdobycia kolejnych trzech punktów.
Od pierwszej minuty spotkania Kotwica dominowała nad rywalem. Oprócz zdecydowanej przewagi w ilości oddanych strzałów i stwarzanych groźnych sytuacji pod bramką gospodarzy umiejętnie blokowaliśmy próby kreowania akcji przez Koronę. Nasza gra mogła się podobać pomimo braku strzelonych bramek. Strzeliliśmy co prawda bramkę lecz okazało się, że padła ona z dośrodkowania wykonanego zza linii końcowej boiska. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.
Druga połowa jak ostatnio nas przyzwyczaili nasi zawodnicy to jeszcze lepsza gra. A jeszcze lepsza dlatego, że zaczęliśmy zdobywać bramki. Już w 48 minucie, więc krótko po wznowieniu spotkania Maciej Kaczmarkiewicz strzałem z 16 metra lewą nogą pokonał bramkarza gospodarzy. Natomiast 12 minut później w 60 minucie po odebraniu piłki zawodnikowi Korony na ich połowie znalazł się sam z bramkarzem nie dając mu szans na obronę. Było 2:0 dla Kotwicy. Druga bramka dobiła gospodarzy, a nas jeszcze bardziej nakręciła do zdobywania kolejnych bramek. W 77 minucie Adam Wawrzynowicz zagrał do Macieja Puka, a ten nie zwykł marnować takich sytuacji w związku z czym prowadziliśmy już trzema bramkami. W 90 minucie jeszcze raz zaatakowaliśmy tym razem ze skrzydła. Maciej Kaczmarkiewicz dośrodkował w pole karne do wchodzącego Mikołaja Łoniewskiego, który pięknym strzałem głową pokonał po raz czwarty bramkarza gospodarzy.
Kotwica odniosła pewne i zasłużone zwycięstwo przybliżając się do zdobycia Mistrza I Ligi wojewódzkiej Junior A2.
W środę 29 maja o godzinie 18:00 zagramy zaległy mecz z drużyną z Zakrzewa tym razem na Błoniach.

Bramki: Maciej Kaczmarkiewicz (48 min.; 60 min.); Maciej Puk (77 min.); Mikołaj Łoniewski (90 min.)