piątek, 19 kwietnia, 2024
Bez kategorii

Kolejny piłkarski weekend za nami

IMG_20160521_155859Remis Seniorów, nieoczekiwana wygrana Seniorek, zwycięstwo Młodzików, kolejny sukces Juniorów to wszystko działo się w miniony weekend! SENIORZY

Kotwica Kórnik – Mieszko Gniezno 1:1 (1:0) bramka Kotwica: Nawrot

Mimo iż dzieliło te dwie drużyny 5 miejsc w tabeli to mecz wyglądał na wyrównany. W 10 minucie spotkania Kotwica wywalczyła rzut rożny. Po wybiciu piłki z rogu boiska przez Olejniczaka ta idealnie spada na głowę Tomasza Nawrota, który otwiera wynik meczu. Dziesięć minut później ponownie Nawrot oddaje ładny strzał z dystansu jednak czujny bramkarz piąstkuje piłkę. Goście odpowiedzieli na ataki Kotwicy i przeprowadzili kilka ciekawych sytuacji.

„Po zmianie stron przy dużej przewadze biało-niebieskich podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego, cel w postaci zdobycia gola wyrównującego stan meczu 1:1 dopięli w 55 minucie. Po akcji lewą stroną boiska Karola Karasiewicza i dośrodkowaniu, piłkę po długim słupku w bramce gospodarzy strzałem z 11. metra w sytuacji sam na sam z golkiperem Kotwicy Kórnik wpakował Michał Wiśniewski. Jak się później okazało mimo że gnieźnianie mięli jeszcze kilka sytuacji do zdobycia gola i wywiezieniu z Kórnika, kompletu punktów wynik już nie uległ już zmianie do końca spotkania. I mecz zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły”. – możemy czytać na stronie Mieszka Gniezno.

SENIORKI

Polonia Środa Wlkp- Kotwica Kórnik 0:1 (0:0) bramka: Jędraszyk

Za nami bardzo ciężki mecz! Pogoda bardzo słoneczna. Być może dla kibiców nie było to piękne widowisko, ale nie zabrakło sytuacji mrożących krew w żyłach. A więc od początku…
Pierwsza część spotkania to dominacja gospodyń. Widać było, że dziewczyny chcą wygrać ten mecz szybko, dlatego od razu ruszyły do ataku. Trzeba powiedzieć, że rywalki miały kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, jednak Wojtecka i Mikołajczak nie miały dziś dobrego dnia, a my miałyśmy trochę szczęścia. Mimo, iż Kotwica nie „prowadziła” meczu, to potrafiła zaskoczyć szybkimi kontraktami. W pewnym momencie nasza Martynka dostaje piłkę do nogi i kieruję piłkę pięknym lobem do siatki! Sędzina główna odgwizduje bramkę, natomiast sędzina boczna stoi z podniesioną w górze chorągiewką. Bramka nieuznana. Po analizach i dyskusjach, dochodzimy do wniosku, że był to niestety ewidentny błąd sędziny bocznej, która nieprawidłowo oceniła tą sytuację ale nic nie poradzimy na decyzję sędziny :(. Przerwa. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Cały czas jednak oba zespoły uparcie dążyły do zdobycia bramki tym razem z lekką przewagą Kotwicy. W 65′ minucie udaje nam się zdobyć upragnioną bramkę! Cerajewska walczy o piłkę, podaje do Sikory, która przedłuża do Jędraszyk i gol! Pani kapitan wykonała zadanie!  Kotwica miała jeszcze jedną, wręcz pewną sytuację na podwyższenie prowadzenia. W sytuacji sam na sam z bramkarką, nasza zawodniczka Kaczmarczyk wychodząc sam na sam, została sfaulowana przez golkiperkę przeciwniczek. Sędzina pokazała tylko żółtą kartkę, ale ponownie – nie nam to oceniać. W dalszej części meczu, zawodniczki z Polonii dalej szukały pomysłu na wyrównanie, ale nasza drużyna walczyła do końca i wygranej już nie oddała.

JUNIORZY

Orkan Objezierze- Kotwica Kórnik 0:2 (0:0) Bramki: Płóciennik, Szymankiewicz

MŁODZIK

Kotwica Kórnik 4- 2 Avia Kamionki bramki Kotwica: Pogonowski, Pinczak x2, Kledzik

„W tę sobotę rozpoczęła się runda rewanżowa. Kotwica zmierzyła się z dobrze nam znaną drużyną Avii Kamionki, z którą w kwietniu wygrała 3-2. Tym razem nasz zespół od początku zaatakował gości bardzo szybko zdobywając dwie bramki po indywidualnej akcji Maksa Pogonowskiego oraz Wojtka Pinczaka. Mimo wyraźnej przewagi w ofensywie, Kotwica nie wykorzystywała wielu dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Umożliwiło to Avii wykorzystanie dekoncentracji w defensywie naszego zespołu i zdobycie bramki z kontrataku. Na odpowiedź długo nie musieliśmy czekać – Wojtek Pinczak popisał się dobrym uderzeniem z dystansu i do przerwy prowadziliśmy 3:1.
Kamionki od początku wyszły w bojowym nastawieniu, co umożliwiło im zdobycie kolejnej bramki (3:2). Wątpliwości co do wyniku meczu rozwiał jednak Bartek Kledzik indywidualnie mijając trzech zawodników i wykańczając akcję na 4:2. Dziękujemy rodzicom za ładną oprawę pomeczową oraz gorący doping a chłopakom gratulujemy i czekamy na następne mecz”– napisała na Facebooku Pani Trener Violetta Biegańsk.

TRAMPKARZE

Sparta Szamotuły – Kotwica Kórnik 1:6 Bramki Kotwica: ?

W poniższym linku bramki ze spotkania:

ORLIK E1

Kotwica Kórnik – Avia Kamionki 3:4(1:1)
„Dobra pierwsza połowa meczu, obijamy słupki i poprzeczki gości ale strzelamy tylko jednego gola”– powiedział Trener Marek Bugajski. W drugiej połowie chłopcy dalej atakowali bramkę i podwyższyli wynik do 3:1 !Niestety w dalszej części meczu Goście przeprowadzają szybkie kontry, a Kotwica roztrwania przewagę i przegrywa 4-3.

ORLIK E2

Kotwica Kórnik- Cleszczevia Kleszczewo 2:0  bramki: P.Rozmiarek i Kasprowicz
Dobra pierwsza połowa w wykonaniu chłopców z Kórnika. Grali spokojnie i strzelili dzięki temu dwie bramki- jedna  po akcji Krzysia Włodarza. W drugiej połowie mimo wielu okazji nie udało się podwyższyć wyniku.