sobota, 20 kwietnia, 2024

Kotwica odnosi swoje pierwsze zwycięstwo.

Niewątpliwym bohaterem tego meczu był Patryk Bordych, który zanotował asystę i gola w wygranym meczu ze Spartą Oborniki. W pierwszej połowie kibice oglądali wyrównane spotkanie, a Sparta wbrew pozorom postawiła Kotwicy twarde warunki. Wynik meczu w 20 minucie otworzył Michał Stańczyk, który wykorzystał podanie od Patryka Bordycha. Były piłkarz Polonii Środa bliski był podwyższenia przed przerwą, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Druga połowa była już w wykonaniu Kotwicy lepsza. W 62 minucie Patryk Bordych zaskoczył bramkarza gości strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego i piłka przy słupku wylądowała w bramce. Dwubramkowe prowadzenie uśpiło nieco kórnicki zespół i udaną interwencją przed utratą gola kolegów uratował Adam Biba. W 75 minucie zrobiło się nerwowo, bo po faulu Kowalewskiego bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Mikołaj Panowicz. Na szczęście Kotwica nie dopuściła do nerwowej końcówki. W 80 minucie faulowany w polu karnym był Dariusz Chandze, a jedenastkę na bramkę zamienił Adam Rogowski i skończyło się na 3:1.

źródło: Maciej Fujak – Fujigol.pl

KOTWICA Kórnik – SPARTA Oborniki – 3:1 (1:0)

bramki: 1:0 M.Stańczyk 20 min., 2:0 P.Bordych 62 min., 3:1 A.Rogowski 80 min. (karny)

KOTWICA: Biba – Przybyłek, Lisek, Kowalewski, Rogowski, Ciesielski, Bordych, Stańczyk (86′ Szar), Wąsowicz (46′ Maśliński), Giczela (52′ Chandze), Wieśko (65′ Siejak).