środa, 24 kwietnia, 2024

Krok, za krokiem Juniorzy wygrywają w Trzemesznie

ZJEDNOCZENI Trzemeszno – KOTWICA Kórnik 1:6

8 kolejka spotkań I Ligi wojewódzkiej Junior A2 odbyła się 5 maja kończąc długi majowy weekend. Tym razem juniorzy Kotwicy udali się na podbój Trzemeszna, aby rozegrać pierwszy w tym roku mecz wyjazdowy.
Spotkanie rozpoczęliśmy z wiarą w zdobycie kolejnych trzech punktów. Jesienią Zjednoczeni pokonali nas 2:1, w związku z czym każdy z zawodników zadawał sobie sprawę z tego, iż nie będzie to łatwe spotkanie. Kotwica jak przystało na lidera rozgrywek od początku przejęła inicjatywę konstruując akcje w ataku pozycyjnym. W 15 minucie w polu karnym Trzemeszna został sfaulowany Maciej Puk. Sędzia podyktował jedenastkę, którą Tymek Gabski pewnie zamienił na gola. W 19 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez drużynę gospodarzy Kotwica wyprowadziła szybką kontrę, która powinna zakończyć się podwyższeniem rezultatu lecz bramkarz Trzemeszna zdołał wybronić najpierw strzał Macieja Kaczmarkiewicza, a chwilę później dobitkę Wiktora Giczeli. Nasi juniorzy coraz częściej gościli pod polem karnym gospodarzy. W 21 minucie po szybkim wznowieniu gry z autu Rafał Rozmiarek zagrał prostopadłą piłkę do Macieja Puka, który podwyższył na 2:0. 28 minuta to kolejny rzut karny dla Kotwicy po faulu na Filipie Soroko. Tym razem jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Owczarzak. W 41 minucie niestety straciliśmy bramkę, dając się zaskoczyć drużynie z Trzemeszna. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 dla Kotwicy.
Druga odsłona meczu to w dalszym ciągu nasza dominacja. W 56 minucie Filip Soroko zagrał do Macieja Puka, a ten pięknym strzałem z 16 metra pokonał bramkarza Zjednoczonych. To już 15 gol Macieja – brawo !!! 62 minuta meczu to kolejny gol dla Kotwicy zdobyty przez Macieja Kaczmarkiewicza. Wynik meczu ustalił strzałem głową w 69 minucie Franek Maciejewski. Wygraliśmy 6:1 w Trzemesznie zdobywając kolejne 3 punkty.
Teraz musimy się solidnie przygotować do kolejnego meczu. 12 maja do Kórnika ponownie zagości zespół MARCINKI Kępno. Mamy coś do udowodnienia tej drużynie, zatem zapowiada się futbolowa wojna na Błoniach.
Bramki: Tymek Gabski (15 min.); Maciej Puk (21 min.;56 min.); Kamil Owczarzak (28 min.); Maciej Kaczmarkiewicz (62 min.); Franek Maciejewski (69 min.)