Aktualności

1 sierpnia 2016 - 22:39

kotwica_kornik kopiaJuż w sobotę 6 sierpnia rozpocznie się piłkarski sezon 2016/2017. Z tej okazji zapraszamy Państwa na pierwszy mecz na godz. 17:00 do Kórnika gdzie drużyna Seniorów podejmować będzie Huragan Pobiedziska! Zgodnie z tradycją przed startem zadaliśmy kilka pytań Trenerowi zespołu- Tomaszowi Dłużykowi. Zachęcam do lektury.

  1. Pierwsze pytanie chyba najważniejsze a na pewno najciekawsze, jakie zmiany kadrowe w drużynie?

Do zespołu dołączyli: Karol Skiba (Wielkopolska Komorniki), Dawid Wąsowicz, Mateusz Płóciennik, Bartosz Szar, Dawid Marciniak i Kacper Chojnacki (wszyscy z zespołu juniorów), Mateusz Erdman (SMS Włocławek) i prawdopodobnie Kamil Pawlicki  (Polonia Leszno). Na dobre z zespołem pożegnał się Michał Wawrzynowicz, który zakończył przygodę z piłką nożną. Natomiast Kamil Lesiński  oraz Marcin Daniel zostali wypożyczeni do IKP Olimpia Poznań.

  1. Jak prezentowała się drużyna/ nowi zawodnicy na sparingach?

Graliśmy z Wartą Poznań CLJ (0-0), PKS Racot (7-3), Obrą Kościan (1-0) i Victorią Września (0-2). W pierwszym meczu zespół zagrał słabo. Był to początek przygotowań i testowaliśmy nowych zawodników przez co widoczny był brak zgrania i znajomości schematów. W meczu z Racotem zespół zagrał poprawnie, jednak martwi łatwość z jaką traciliśmy w tym meczu bramki. W meczu z Obrą przez 60 minut graliśmy na poziomie jakim chciałbym byśmy prezentowali się w meczach ligowych. Zaangażowanie, kontrola sytuacji na boisku, kombinacyjna i efektowna gra. Taka Kotwica będzie się podobać kibicom z Kórnika. Mecz z Victorią cudem doszedł do skutku. Wielka ulewa zmusiła nas byśmy mecz rozegrali na boisku w Szczodrzykowie. Niestety nie byliśmy na to przygotowani od strony organizacyjnej. Na słabej jakości płycie ponieśliśmy zasłużoną porażkę. Niewielu nowych zawodników starało się w okresie przygotowawczym o angaż w naszej drużynie. Jednak Ci, którzy z nami zostaną będą znaczącym naszym wzmocnieniem i zwiększą rywalizację w drużynie. Niestety nie udało się zakontraktować dwóch zawodników, którzy by stanowili o sile Kotwicy i gwarantowali walkę o czołowe lokaty w lidze. Włożyliśmy dużo wysiłku, by ich namówić na grę w Kórniku, ale na ten moment jeszcze się to nie udało.

  1. Ósme miejsce poprzednio- teraz mierzymy wyżej? Jaki cel na nowy sezon?

Celem jest awans! Jesteśmy świadomi, że obecny sezon może być trudniejszy od poprzedniego. Ale jesteśmy bogatsi o rok doświadczeń i to powinno zaprocentować w lidze i miejscu w tabeli. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce.

  1. A co ze skutecznością? Poprawiona?

Niestety skuteczność naszego zespołu jest nadal piętą achillesową Kotwicy. Ale cały czas będziemy nad tym elementem gry pracować.

  1. Na początek Huragan Pobiedziska- w poprzednim sezonie dwie porażki z tym zespołem. Jak bedzie teraz? Jest Pan w stanie w ciemno wytypować zwycięzcę?

Cieszę się, że inauguracja sezonu odbędzie się na naszym boisku. Znamy je bardzo dobrze i to na pewno będzie dla nas handicap. Faktem jest, że historia meczów z Huraganem nie jest dla nas korzystna, ale zrobimy wszystko, by zmienić statystyki na korzyść Kotwicy i wygrać inauguracyjny mecz. Wytypować zwycięzcy nie mogę, gdyż nie jestem wróżką, a piłka nożna jest nieprzewidywalna, ale wiem, że będziemy dobrze przygotowani. Mam nadzieję, że powiedzenie „do trzech razy sztuka” się sprawdzi tym razem i wygramy zdecydowanie.

  1. Beniaminek dopiero w 5 kolejce to dobrze czy źle?

Patrząc na przykład Kotwicy z zeszłego sezonu to faworyci w pierwszych trzech kolejkach mocno odczuli jak ciężko się gra z beniaminkiem. Dlatego też uważam, że im później się z nim gra tym lepiej. Jednak dla nas najważniejszy jest najbliższy mecz. Nad pozostałymi się nie skupiamy.

 


NAJBLIŻSZY MECZ. ZAPRASZAMY!
NAJBLIŻSZE MECZE NASZYCH DRUŻYN
Seniorzy: IV Liga - Tabela
IV Liga: Następna kolejka
Seniorki: II Liga - Tabela
Zapraszamy na mecz!
Sponsor Generalny
UM Kórnik
Sponsor Główny
TFP
Partner Techniczny
Sponsorzy
Moto Punkt
Patroni Medialni