sobota, 20 kwietnia, 2024

Orliki zainagurowali wiosenne rozgrywki.

zdjW sobotę 05 kwietnia zespół Orlików zainaugurował rundę wiosenną. Los sprawił, że dwa zespoły Kotwicy w pierwszej kolejce zmierzyły się między sobą. I zespół reprezentowali zawodnicy z rocznika 2003, a zespół II utworzyli zawodnicy roczników 2004 i 2005 wspomagani Dawidem Jędrzejczakiem i Miłoszem Garskiewiczem. Punktualnie o 12-tej drużyny wybiegły na Orlik w Kórniku, by walczyć o ligowe punkty.
Początek spotkania należał do Kowicy I, która szybko zdobyła bramkę. Młodsi zawodnicy z minuty na minutę zaczęli jednak grać coraz lepiej i doprowadzili do wyrównania. Cała pierwsza połowa stała na wysokim poziomie. Było bardzo dużo sytuacji bramkowych i dużo bramek. Po początkowej przewadze starszych zawodników Kotwica II zagrała odważniej i do przerwy wygrywałą 4:3. Druga połowa była słabsza od pierwszej. Kotwica I zacięcie atakowała, żeby odrobić straty z pierwszej połowy, a Kotwica II skutecznie kontrowała.
Bardzo emocjonująca była końcówka. Drugi zespół Kotwicy prowadził 6:4, ale na 3 minuty przed końcem stracił bramkę. Kotwica I zażarcie dążyła do wyrównania, ale zabrakło czasu, żeby doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się zwycięstwem Kotwicy II 6:5.
Spotkanie stało momentami na wysokim poziomie. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny byli bardzo zaangażowani w każdą akcję. Mecz mógł się podobać, ze względu na dużą liczbę bramek. Liczymy na to, że w następnych meczach zawodnicy Kotwicy pokażą jeszcze lepszy futbol i wysokie zaangażowanie w mecz.