sobota, 20 kwietnia, 2024

Podsumowanie weekendu

b422ac86-47c8-11e4-84d8-0025b511226eZa nami kolejny weekend ligowych zmagań. Cztery porażki, trzy zwycięstwa i trzy remisy to bilans wyników Kotwicy. Jeśli chcecie poznać szczegółowe wyniki zapraszam do lektury.

Seniorzy
Iskra Szydłowo – Kotwica Kórnik 4:1 (2:1) bramka: Olejniczak

Skład: Lesiński, Rogowski, Kowalewski, Kuberacki, Olejniczak, Nawrot (Krenz), Ciesielski, Chandze (Wolkiewicz), Bartkowiak (Nowak), Kalak (Piasek), Daniel

Na ławce: Fleischer, Wawrzynowicz

„Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem optycznej przewagi gospodarzy, lecz umiejętnie broniący się nasz zespół nie doprowadzał do groźnych sytuacji pod bramką. Niestety, ale 2 proste błędy indywidualne spowodowały, że Iskra zdobyła gole. W międzyczasie Bartłomiej Olejniczak bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył wyrównującą bramkę. Z nadziejami wyszliśmy na 2 połowę, ale gospodarze rozkręcali się z minuty na minutę i coraz częściej zagrażali naszej bramce. W końcu dopięli swego i wykorzystali 2 sytuacje sam na sam z Kamilem Lesińskim. Z przebiegu meczu całkowicie zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy potwierdzili dobrą grą, że zasłużenie są wiceliderem. Za tydzień kolejny mecz o „sześć punktów”. Na Błoniach będziemy gościli nieobliczalny zespół GLKS Wysoka”- podsumował mecz Tomasz Dłużyk- Trener Kotwicy Kórnik

Bramki, wywiad z Trenerem Tomaszem Dłużykiem oraz Trenerem Iskry w linku poniżej:

Iskra Szydłowo – Kotwica Kórnik ……

Seniorki
Kotwica Kórnik- KKP Chełmża 1:2  bramka: Jędraszyk

Skład: Godlewska Aleksandra, Biegańska Violetta, Boguszyńska Martyna, Boruch Marta (46 Sikora Katarzyna), Chojnacka Aleksandra, Dziabaszewska Justyna(70′ Kaczmarczyk Marta), Grzybkowska Patrycja, Jaskuła Klaudia, Jędraszyk Klaudia(86’Zielińska Jagoda), Majewska Nikola, Plewa Beata

Druga z rzędu porażka seniorek. Kolejny mecz drużyny Trenera Jankowiaka, w którym brak kolektywu. Niby poszczególne formacje grają prawidłowo, jednak nie współgrają ze sobą, tak jakby brakowało ogniwa które połączyło by defensywę z ofensywą. Rywalki oddały dwa strzały na bramkę i to wystarczyło żeby wygrać ten mecz. Pierwsza bramka stracona po rzucie wolnym sprzed pola karnego to błąd naszej niedoświadczonej jeszcze bramkarki, druga to błąd obrony, który wykorzystała przeciwniczka. Oglądając mecz, momentami mogliśmy mieć wrażenie,  że jesteśmy na meczu badmintona. O ile postęp zrobiła defensywa zespołu o tyle krok w tył dała ofensywa. „Nie można być zadowolonym po takim meczu. Mecz w Stargardzie pokazał nasze błędy, jak widać nie odrobiłyśmy lekcji przez co wynik jest taki a nie inny. Przed nami ciężka droga po utrzymanie w lidze a szkoda bo nie odbiegamy grą od większości zespołów”– powiedziała po meczu zawodniczka z Kórnika

Juniorzy
NAP Nowy Tomyśl- Kotwica Kórnik 2:2

Trampkarze
Kotwica Kórnik- Mieszko I Gniezno 2:2 (1:0) bramki: Rozmiarek, Zgarda(k)

Spotkanie trampkarzy miało całkiem inne tempo niż rozgrywany dwa tygodnie temu mecz z Szamotułami. Od początku to oni atakowali na bramkę rywali ale nie potrafili wykorzystać widocznej przewagi. Po ok 20 minutach mecz się wyrównał. Druga połowa to także rzut do ataku Kotwicy i znów brak konsekwencji. Z upływem czasu coraz lepiej radziła sobie drużyna Mieszka i udokumentowali to dwiema dość szybko zdobytymi bramkami. Nagle z wyniki 1:0 dla Kórnika mamy 1:2 dla Gniezna. Na nasze szczęście zawodnik z Mieszka niefortunnie fauluje jednego z zawodników Kotwicy i sędzia bez zastanowienia dyktuje jedenastkę.

Młodziki
Mosina – Kotwica Kórnik 1:2 bramki: Kledzik, Grodzki

Mimo warunków pogodowych to Kotwica dominowała w posiadaniu piłki i tylko jeden błąd w defensywie został wykorzystany przez przeciwników. „Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy pokazując po raz kolejny charakter oraz swoje umiejętności”– napisała dumna Trener Biegańska

Młodziczki
Malbork – Kotwica 0:2
Kotwica- Orzeł Wałcz 0:3
Kotwica – Stilon Gorzów 0:1

Drużyna młodziczek  po turniejach w ramach Eliminacyjnych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek awansowała z II miejsca do dalszych rozgrywek. Kolejny etap odbył się w niedzielę 17.04 Gorzowie Wlkp. Wyniki meczy przedstawione są powyżej. Niestety przegrany pechowo mecz z Gorzowem spowodował, że zajęły one III miejsce i odpadły z dalszej rywalizacji.