wtorek, 23 kwietnia, 2024

Podsumowanie weekendu

IMG_20160401_162807TRAMPKARZE Kotwica Kórnik- Sparta Szamotuły 0:1

Gdyby nie bramka Gości po indywidualnym błędzie obrońcy z Kórnika mecz prawdopodobnie zakończyłby się remisem. Stracona bramka w pierwszej połowie nie podcięła skrzydeł zawodnikom z Kotwicy jednak ciężko było im się przedrzeć przez linię obrony Sparty. Kapitan zespołu Bartosz Zgarda do ostatnich minut zagrzewał swoich kolegów do ataku lecz wynik spotkania nie uległ zmianie. Oczywiście Kotwica miała kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki ale bezskutecznie. (foto)

IMG_20160401_175254 IMG_20160401_173900 IMG_20160401_173606 IMG_20160401_173438 IMG_20160401_173357 IMG_20160401_162817 IMG_20160401_162810

SENIORKI Kotwica Kórnik- GSS Grodzisk Wlkp 2:0 bramki: Jędraszyk, Cerajewska

Po przegranym na jesieni meczu 0:4 i sparingu w lutym 0:6 na pewno nie byłyśmy faworytkami tego spotkania.  Ponownie dobry mecz zagrała linia defensywna, która mimo korzystnego wyniku miała chyba najwięcej „do roboty”. Środek pola trochę szwankował, przez co napastniczki dostawały dużo niedokładnych podań uniemożliwiających wykończenie akcji golem. Świetnie jednak, że Klaudia Jędraszyk zachowała przysłowiową  zimną krew pod bramką i umieściła piłkę w siatce już w pierwszej połowie. „Myślę, że rywalki wygrały z nami w głowie już przed meczem a to dało nam przewagę i potrafiłyśmy to wykorzystać” powiedziała po spotkaniu zawodnicza z Kórnika. Kolejny mecz: z Błękitne Stargard na wyjeździe 10.04

12919773_818708028235699_3190202372077465330_n 12931287_241082462909560_6654085500487548413_n

SENIORZY Zjednoczeni Trzemeszno – Kotwica Kórnik 0:0

Seniorzy w sobotnim meczu zdobyli swój pierwszy wiosenny punkt! Jest to dużo lepszy wynik od tego z jesieni, kiedy to przegrali z Trzemesznem 0:5. Chyba brakuje im w tej rundzie szczęścia ale wierzymy, że ten cenny punkt rozwiąże worek z bramkami i punktami. Kolejne spotkanie 09.04 z Wełną Skoki w Kórniku.

JUNIORZY Kotwica Kórnik – Orkan Objezierze  7:0 bramki: Przewoźny x2, Tomaszewski,Wąsowicz, Wrombel, Szymankiewicz, Płóciennik
Po drużynie Okrana spodziewaliśmy się czegoś więcej bowiem wygrali z Wronkami tydzień temu 3:2. Jednak ten mecz zdominowała drużyna Trenera Wojtasińskiego i strzeliła rywalom 7 bramek zachowując czyste konto z tyłu. Kolejny mecz na wyjeździe z Błękitnymi Wronki  10.04. godz 14:00

MŁODZICZKI

W czwartek 31.03. zawodniczki Dariusza Śmigielskiego zainaugurowały rozgrywki Poznańskiej Ligii Orliczek w rundzie wiosennej. Do rozgrywek zgłoszono dodatkowo drugi zespół z Kórnika. Obie drużyny rozegrały po 3 mecze. Kotwica I niestety poległa w meczu z UF Poznań (obecnym liderem tabeli) w rezultacie nasze zawodniczki zajmują  4 miejsce, natomiast Kotwica II przegrała wszystkie 3 czwartkowe spotkania.Wszystkie wyniki tutaj:  http://naszglospoznanski.pl/uniwersytet-futbolu-poznan-nowym-liderem-plo/

Rozgrywki od 2 kwietnia rozpoczęli ORLIKI, pierwsze zmagania przedstawiają się następująco:

ORLIK E1 Mikołaj Dominowo- Kotwica Kórnik 3:5

ORLIK E2 Pogoń Książ Wlkp- Kotwica Kórnik  5:3