sobota, 20 kwietnia, 2024

Trampkarze wygrywają z drużyną z Szamotuł

W dniu 04.06.2019r. drużyna trampkarzy starszych rozegrała zaległy mecz 13 kolejki I ligi WZPN, a rywalem był wicelider rozgrywek drużyna SPN Szamotuły.

Zespół z Kórnika zagrał bardzo dobrze i zdobył kolejne 3 punkty na własnym boisku. Od pierwszych minut zatakowaliśmy odważnie i stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych nie schodząc z połowy boiska gości. Jednak mimo naszej przewagi po 5 minutach gry rywale prowadzili 1:0 zdobywając bramkę z kontrataku po błędzie w kryciu w środkowej strefie boiska. Mimo przewagi i dobrej gry w kolejnych minutach wynik nie uległ zmianie. Dopiero w 18 minucie nasz zespół strzelił pierwszą bramkę, a gola zdobył Maksymilian Pogonowski strzałem z pola karnego. Po stracie bramki goście próbowali zaskoczyć Kotwicę szybkimi kontratakami. Dzięki skutecznej grze pomocników w odbiorze, rywale byli nieskuteczni. Nasz zespół grał solidnie w obronie, miał przewagę w środkowej strefie boiska, lecz nie przekładało się to na kolejne bramki. Na 2 minuty przed przerwą indywidualną akcją wynik na 2:1 dla Kotwicy zmienił Marcel Kujawa.
Po przerwie rywale zagrali odważniej, szybkimi podaniami do napastnika dążyli do wyrównania. Mimo kilku szans bramkowych zespół z Szamotuł nie potrafił skutecznie wykończyć stworzonych akcji. Nasi obrońcy dobrze wypełniali swoje zadania. W kolejnych minutach spotkania mimo wielu sytuacji bramkowych oraz przewagi w posiadaniu piłki nie potrafiliśmy udokumentować bramką naszej dobrej gry. Dopiero na 5 minut przed końcem meczu zdobyliśmy trzecią bramkę. Piłkę na środku boiska odebrał Marcel Kujawa i prostopadłym podaniem zagrał piłkę do wybiegającego Maksymiliana Pogonowskiego. Nasz skrzydłowy nie zmarnował okazji i ustalił wynik spotkania.

Kotwica Kórnik – SPN Szamotuły 3:1 (2:1)

Bramki dla Kotwicy strzelali: Maksymilian Pogonowski x2 i Marcel Kujawa.