czwartek, 18 kwietnia, 2024

Trwa znakomita passa naszych dziewczyn w II lidze.

kotwaPiłkarki Kotwicy Kórnik podtrzymały swoją świetną passę i wygrały z Orłem Wałcz 5:0. Dwie bramki zdobyła Ewa Weber, po jednym trafieniu dołożyły Katarzyna Sikora, Martyna Boguszyńska i Nicola Majewska.

Rewelacyjną serię wygranych ligowych meczów notują panie z Kotwicy Kórnik. Ostatnie pięć ligowych spotkań to same zwycięstwa do zera, bilans bramkowy 28:0. Takiego wyniku mogą jedynie pozazdrościć największe firmy piłkarskie.

W równie wysokiej formie jest najlepsza snajperka Kotwicy Ewa Weber. Kolejny mecz i kolejne trafienia, w sześciu ostatnich meczach zdobyła czternaście bramek.

W niedzielne popołudnie kórniczanki podejmowały jeden z najmłodszych zespołów w lidze. Przyjezdne z Wałcza w tym meczu nie wiele mogły zdziałać, faktycznie miały dwie dogodne okazje do pokonania Aleksandry Blige.

Gospodynie już w pierwszej połowie powinny prowadzić kilkoma bramkami. W tej części gry strzeliły dwa gole autorstwa Sikory i Weber. Zdobywczyni pierwszej bramki zmarnowała jeszcze dwie bardzo dogodne sytuacje. Weber, Klaudia Jędraszyk czy Boguszyńska również mogły zmienić wynik spotkania.

Po przerwie, w 49. minucie piłkarki z Wałcza zerwały się do ataku na bramkę gospodyń, jednak po tym jak zmarnowały dwie dogodne okazje do zdobycia kontaktowego gola później już nie dawały sobie rady z podejściem pod pole karne Kotwicy.

Natomiast kórniczanki z biegiem czasu coraz bardziej przeważały, a kolejne bramki zdobyły Weber i Boguszyńska. Wynik meczu bardzo ładnym strzałem ustaliła kapitan Nicola Majewska.

Kolejne mecze Kórnika, mogą wiele powiedzieć o ich sile. Spotkania z Ostrovią Ostrów Wielkopolski czy Polonią Środa Wielkopolska nie będą spacerkiem. Obie drużyny mają apetyty na awans, ale grają nierówno.

Kotwica Kórnik – Orzeł Wałcz 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Sikora (5.), 2:0 Weber (42.),  3:0 Boguszyńska (52.), 4:0 Weber (85.), 5:0 Majewska (90.)

Kotwica: Aleksandra Blige – Violetta Biegańska (87. Dominika Joppek), Nicola Majewska, Aleksandra Chojnacka, Jagoda Zielińska (69. Patrycja Grzybkowska), Justyna Dziabaszewska, Klaudia Jaskuła (86. Klaudia Szprync), Klaudia Jędraszyk (51. Hanna Cerajewska), Ewa Weber, Martyna Boguszyńska, Katarzyna Sikora (62. Małgorzata Ładniak)

Trener: Łukasz Jankowiak

Orzeł: Oliwia Szperkowska (71′ Karolina Łabędzka) – Oliwia Michorek (65. Anita Łukaszewicz), Natalia Wizjan, Wiktoria Ledzianowska (73. Paulina Łukaszewicz), Marta Sukiennik, Maria Kuckiel (58. Anna Nowak), Marta Filipowicz (58. Urszula Lewicz), Marcelina Biskupska, Natalia Ciesiółka, Maria Gródka, Natalia Długołęcka (86. Eliza Chrzanowska)

Trener: Anna Łukaszewicz