środa, 24 kwietnia, 2024

Zwycięstwo seniorów na ciężkim terenie w Luboniu.

LUBOŃSKI FC Luboń – KOTWICA Kórnik – 3:5 (1:3)

bramki: Marcin DANIEL (4′, 25′), samobójcza (19′), Robert SIEJEK (53′), Mieszko PYTLAK (90 +3′)

skład: K.Lesiński (46′ T.Haze), D.Kowalewski, M.Pytlak, M.Wawrzynowicz, T.Nawrot, R.Kuza (70′ J.Frankowski), A.Rogowski (60′ P.Wolkiewicz), P.Krenz (70′ B.Bartkowiak, M.Korcz, D.Marcin, R.Siejek.

W sobotę dnia 4 października 2014 roku o godzinie 12:00 Kotwica Kórnik podejmowała Luboński KS. Obydwa kluby są w dobrych relacjach jednak na boisku nie było tego  widać i każdy zostawił na boisku litry potu. Dodatkowego smaczku dodał fakt, że w barwach Kotwicy grali zawodnicy którzy stanowili o sile zespołu w czwartej i trzeciej lidze Lubońskiego: Tomasz Nawrot, Łukasz Kubiak, Robert Siejek, Mieszko Pytlak, Jakub Frankowski, Paweł Wolkiewicz oraz Rafał Kuza. Od samego początku kontrolę przejęła nasza drużyna czego efektem były strzelone bramki w 4′, 19′ i 25′ , niestety od 30 minuty uspokojeni pewnym prowadzeniem oddaliśmy inicjatywę gospodarzom co skutkowało stratą bramki w końcówce pierwszej połowy. Druga połowa to ponowne przejęcie inicjatywy przez naszych zawodników i podwyższenie prowadzenia na 4:1. Gospodarze raz po raz groźnie kontratakowali i po jednych z kontr faulowany był zawodnik Lubońskiego w polu karnym, rzut karny i 4:2 dla gości. W końcówce meczu gospodarze po nieporozumieniu w bloku defensywnym Kotwicy gospodarze doprowadzają do wyniku 3:4 dla naszej drużyny. W samej końcówce meczu zrobiło się dość nerwowo ale perfekcyjnie wykonany rzut wolny ustalił wynik meczu na 5:3 dla Kotwicy.

Aktualna czołówka tabeli klasy okręgowej gr. wschód:

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Kotwica Kórnik 7 19 6 1 0 33-10 4 0 0 22-5 2 1 0 11-5
2.  Wełna Rogoźno 6 16 5 1 0 11-2 3 1 0 9-2 2 0 0 2-0
3.  Kłos Zaniemyśl 7 15 4 3 0 14-7 3 1 0 9-4 1 2 0 5-3
4.  Orkan Konarzewo 7 14 4 2 1 10-4 1 1 1 1-1 3 1 0 9-3
5.  TPS Winogrady Poznań 7 11 3 2 2 10-10 2 1 1 8-8 1 1 1 2-2 1 3 1 0 0 4-2
6.  Luboński KS 7 11 3 2 2 15-15 2 1 1 12-11 1 1 1 3-4 1 0 0 0 1 2-4
7.  Vitcovia Witkowo 7 10 3 1 3 9-6 1 1 1 5-3 2 0 2 4-3 1 3 1 0 0 2-0
8.  Piast Kobylnica 7 10 3 1 3 10-13 1 1 1 4-4 2 0 2 6-9 1 0 0 0 1 0-2