Grają Seniorki!

Piastovia Piastów vs Kotwica Kórnik (K)

Grają Seniorzy!

Gołuchów vs Kotwica

III Liga Kobiet

składW ramach rozgrywek III Ligi Kobiet (grupa wielkopolska) seniorki rozegrały już cztery mecze.

Na inaugurację seniorki podejmowały Grom Wolsztyn. Dziewczyny zmotywowane porażką w pucharze za wszelką cenę chciały odegrać się na zespole gości i udało się. Zdecydowaną przewagę udało się przypieczętować trzema trafieniami. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 a bramki zdobyły: 2x K. Serafiniak, M. Boguszyńska.

W kolejnym tygodniu odbył się wyjazdowy mecz z drużyną Włókniarza Kalisz. Był to zacięty pojedynek, a trzy punkty Kotwicy zapewniło samobójcze trafienie rywalek.

22.09. w Kórniku seniorki podejmowały Obrę Kościan. W pierwszych minutach zarysowała się wyraźna przewaga gospodyń. Zaowocowało to zdobyciem 2 goli, których autorką była K. Jędraszyk. W kolejnych minutach gola na 3:0 zdobyła M. Boguszyńska i gdy wydawało się, że mecz zakończy się wysokim rezultatem przeciwniczki w swojej pierwszej akcji zdobyły gola na 3:1. Dodało im to wiary w siebie i mecz stał się bardziej wyrównany. Jednak w drugiej połowie Kotwica zdobyła jeszcze dwie bramki, strzelały: K. Serafiniak oraz V. Biegańska (rzut karny) i mecz zakończył się wynikiem 5:1.

29.09. odbył się mecz w Ostrowie Wlkp. z Ostrovią, która na ten czas zajmowała pozycję lidera. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny walczyły o zdobycie gola i stwarzały wiele sytuacji. Gdy Ostrovia zaczęła zdobywać przewagę na boisku Kotwicy udało się przeprowadzić kontratak, który celnym strzałem zakończyła K. Jędraszyk i było 1:0. Po zmianie stron to Kotwica była lepszą drużyną. Bramka zdobyta krótko przed przerwą dodała dziewczynom więcej animuszu i zaczęły zacieklej atakować gospodynie.  Na 2:0 gola po przelobowaniu bramkarki zdobyła K. Szprync. Pod koniec spotkania wynik na 3:0 ustaliła M. Boguszyńska, która przez całą drugą połowę nie pozwalała odetchnąć obrońcom gospodarzy.

Tym sposobem Kotwica zajmuję pozycję lidera i miejmy nadzieję, że do końca sezonu jej nie straci.

W kolejnych tygodniach czekają nas dwa mecze u siebie. 06.10 będzie to spotkanie z Medykiem III Konin, a tydzień później (13.10) z Poznańską 13. Oba mecze zostaną rozegrane o godz. 14:30. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza, że później czekają nas tylko wyjazdy.

Zapraszamy także do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem oraz ligową tabelą, która jest na bieżąco aktualizowana w zakładce III ligi.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.