sobota, 27 kwietnia, 2024

III Liga Kobiet

składW ramach rozgrywek III Ligi Kobiet (grupa wielkopolska) seniorki rozegrały już cztery mecze.

Na inaugurację seniorki podejmowały Grom Wolsztyn. Dziewczyny zmotywowane porażką w pucharze za wszelką cenę chciały odegrać się na zespole gości i udało się. Zdecydowaną przewagę udało się przypieczętować trzema trafieniami. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 a bramki zdobyły: 2x K. Serafiniak, M. Boguszyńska.

W kolejnym tygodniu odbył się wyjazdowy mecz z drużyną Włókniarza Kalisz. Był to zacięty pojedynek, a trzy punkty Kotwicy zapewniło samobójcze trafienie rywalek.

22.09. w Kórniku seniorki podejmowały Obrę Kościan. W pierwszych minutach zarysowała się wyraźna przewaga gospodyń. Zaowocowało to zdobyciem 2 goli, których autorką była K. Jędraszyk. W kolejnych minutach gola na 3:0 zdobyła M. Boguszyńska i gdy wydawało się, że mecz zakończy się wysokim rezultatem przeciwniczki w swojej pierwszej akcji zdobyły gola na 3:1. Dodało im to wiary w siebie i mecz stał się bardziej wyrównany. Jednak w drugiej połowie Kotwica zdobyła jeszcze dwie bramki, strzelały: K. Serafiniak oraz V. Biegańska (rzut karny) i mecz zakończył się wynikiem 5:1.

29.09. odbył się mecz w Ostrowie Wlkp. z Ostrovią, która na ten czas zajmowała pozycję lidera. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny walczyły o zdobycie gola i stwarzały wiele sytuacji. Gdy Ostrovia zaczęła zdobywać przewagę na boisku Kotwicy udało się przeprowadzić kontratak, który celnym strzałem zakończyła K. Jędraszyk i było 1:0. Po zmianie stron to Kotwica była lepszą drużyną. Bramka zdobyta krótko przed przerwą dodała dziewczynom więcej animuszu i zaczęły zacieklej atakować gospodynie.  Na 2:0 gola po przelobowaniu bramkarki zdobyła K. Szprync. Pod koniec spotkania wynik na 3:0 ustaliła M. Boguszyńska, która przez całą drugą połowę nie pozwalała odetchnąć obrońcom gospodarzy.

Tym sposobem Kotwica zajmuję pozycję lidera i miejmy nadzieję, że do końca sezonu jej nie straci.

W kolejnych tygodniach czekają nas dwa mecze u siebie. 06.10 będzie to spotkanie z Medykiem III Konin, a tydzień później (13.10) z Poznańską 13. Oba mecze zostaną rozegrane o godz. 14:30. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza, że później czekają nas tylko wyjazdy.

Zapraszamy także do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem oraz ligową tabelą, która jest na bieżąco aktualizowana w zakładce III ligi.